9189 kilometrů a 90 metrů daleko od domova

Tak jsem tu. V sobotu ve čtyři odpoledne moje letadlo dopadlo na přistávací plochu hlavního letiště Taiwanu v Taoyuanu. Let, trvající celkem 18 hodin s 4 hodinami čekání v Dubaji, se až na to, že jsem v Dubaji skoro zapomněl telefon, obešel bez problému. Většinu jsem prospal.

Hned po příletu, letištních kontrolách, vyzvednutí kufrů a čekání u imigračního check-inu mě vyzvedla rodina spolu s několika dalšími rotariány. Všichni jsme se spolu najedli a s rodinou jsme potom nasedli do auta a jeli přibližně dvě hodiny do Yuanlinu. Dům máme pětipatrový a můj třicetikilový kufr jsme vyvezli výtahem přímo do mého pokoje. Až na to, že se tady v 35°C skoro roztékám, bych řekl, že si tady žiju dost dobře.

Moje první rodina se jmenuje Hsieh 謝. Dali mi jméno 謝宇倫, což zhruba znamená „ten, komu je nakloněn vesmír“. V domě bydlí mamka Sally, táta Tim, babička Ama a děda Ako. Nikdo z nich neumí anglicky a tak se k nám na dva týdny ještě nastěhoval bratr Sunny, který normálně bydlí poblíž Taipeie.

Chrám Lukang Longshan

Rodina mě už vzala na pár výletů. Hned první den jsme odjeli do města Lukang. Lukang je přístavní město, které v 17. století využívali Holanďané jako hlavní přístavní město pro export do Japonska. Z této doby prosperity se také dochovaly mnohé chrámy a historické uličky. Také je známo pro ústřicové omelety, které jsem samozřejmě musel ochutnat. Opravdu je mohu doporučit každému, kdo se někdy vydá na Taiwan a zabloudí do tohoto města.  

 

Dalším výletem byla cesta do Taichungu do kina v nákupním centru Tiger City. Zatímco venku panovaly teploty jako jsou na povrchu slunce, tady vevnitř byli chladiče nastavení na absolutní nulu. Po filmu jsme vyzvedli výměnnou studentku z Norska a jeli k moři, kde pod dohledem dvou velikých chrámu stojí obrovské molo. Lidé sem jezdí, aby se podívali na západ slunce. Nejlepší prý je, když vlezete do vody a probrodíte se o kus dál.

Všude okolo lezli krabi a takové ty vtipné obojživelné ryby

Mám se tu úžasně a přestože jsem 9189 kilometrů a 90 metrů daleko od domova, tak se tady začínám cítit jako doma.